A Wikipédia szerint a Kőszeg központjában található zsinagógát 1859-ben építette az akkor még nagyon kis létszámú zsidó közösség. 1944-ben az itt élő zsidók legtöbbjét Auschwitzba deportálták, amit összesen tizenhatan éltek túl. 1951-ben aztán meg is szűnt a hitközség a városban, így az elhagyatott épület lassú pusztulásnak indult. Mivel a rendszerváltás után sem az akkori önkormányzat, se a Magyarországi Zsidó Hitközségek Szövetsége nem vállalta a felújítást, ezért végül 1996-ban privatizálták az épületegyüttest.
Az új tulajdonos még ír kocsmát is álmodott ide, amiből aztán nem lett semmi, mint ahogy a többi tervből sem.
A többszöri tulajdonváltás és hosszú kínlódás után végül is 2016-ban ismét az államé lett az épület.
A végleges (?) megoldást a kormányzati KRAFT-program hozta el, amely segítségével Kőszeg különböző célokra 1,5 milliárd forintot fordíthat. Ebből jut most a zsinagógára is.
De láthatólag most már elkezdődtek a munkálatok, melyek Kőszeg város Facebook-posztja szerint két ütemben zajlanak majd. Az első ütemben teljesen helyreállítják a főépületet.
A második ütemben a rabbiházat, udvart és a zöldterületeket újítják fel, ami várhatóan 2021 második felében készülhet majd el.
Az előzetes elképzelések alapján a belső térben egyrészt holokauszt emlékhelyet alakítanának ki, de az amatőr kőszegi művészeti együtteseknek is helyet adna a műemlék.