Egy áprilisi törvénymódosítás óta olvashatjuk az index.hu-n minden elítélt kérheti, hogy büntetését alacsonyabb fokozaton tölthesse le, mint amelyet kiszabtak rá. Ha a Fővárosi Bíróság elfogadta volna Tánczos Gábor ez irányú kérelmét, akkor a körmendi gyermekgyilkos a börtönből fogházba kerülhetett volna át, és már decemberben szabadulhatott volna. Most, hogy a strasbourgi Emberi Jogok Európai Bírósága után a Fővárosi Bíróság is elutasította kérelmét, a 27 éves fiatalember jó magaviselet esetén 2008-ban, egyébként csak 2011-ben szabadulhat.
Brutális gyilkos vagy bűnbak?
A körmendi gyermekgyilkosságként" elhíresült bűntényre valószínűleg még sokan emlékeznek, hiszen akkoriban H. Zsófika tragikus halála az egész országot felkavarta.
Azt, hogy 1998. április 1-jén mi történt valójában, sokan azóta is találgatják, egy biztos: a tízéves kislányt saját otthonában brutális kegyetlenséggel megölte valaki. Feltételezett gyilkosát, Tánczos Gábort a rendőrség példátlan gyorsasággal tartóztatta le.
A körmendi fiatalembert a Legfelsőbb Bíróság 2002 februárjában jogerősen bűnösnek találta és tizenhárom év szabadságvesztésre ítélte. Tánczos Gábor azóta minden lehetőséget megragad arra, hogy ártatlanságát bizonyítsa. Korábban panasszal élt a magyar állam ellen Strasbourgban, mert véleménye szerint nem tisztességes eljárásban ítélték el őt.
A fiatalembert sokan ártatlannak vélik, és úgy gondolják, a különc fiú csupán bűnbak. Az évek folyamán valóságos médiasztárrá nőtte ki magát, néhány bulvárújság is mellé állt. (Az üggyel korábban a Nyugat több írása is foglalkozott.)