Christopher Nolan második Batman filmje 8 mozis rekordot döntött meg első hétvégéjén. Július 18-án 4366 mozi tűzte műsorára a Sötét lovagot kiütve a nyeregből az eddig 4362-vel vezető A Karib-tenger kalózai - A világ végén című filmet. Ledöntötte trónjáról az éjféli első vetítések bevételének eddigi csúcstartóját, második helyre küldte A Sith-ek bosszúját (16,9 millió dollár) 18,489 millió dolláros bevételével. A denevérember az IMAX mozikban is jól kezdett, a 3D-s változat éjféli premierje szintén rekordot döntött 640,000 dolláros bevételével.
A valaha elért legnagyobb egynapi bevétel rekordját is elvette 67,85 millió dolláros pénteki bevételével, mellyel a Pókember 3 59,84 milliós bevételét küldte ezüstérmes helyre. Ezzel egyébként a valaha elért elsőnapi rekord bevétel is megdőlt. Ezek után már nem okozott különösebb meglepetést, hogy a legjobb kezdőhétvégét is bezsebelte Batman és Joker harca. 155,34 millió dolláros bevételével minden idők legjobb hétvégéjét tudhatja magáénak. Itt szintén a Pókember 3 rekordja dőlt meg, a hálószövő szuperhős 151,116 millióval indított tavaly. A 3D-s IMAX verzió is rekordot döntött kezdő hétvégéjének bevételével, 6,21 millió dollárral indított, míg az eddigi csúcstartó, a már sokat emlegetett Peter Parker 4,7 millióval kezdett 2007-ben első hétvégéjén.
Az idei legjobb kezdőhétvége is A sötét lovagé, az eddigi első az Indiana Jones és a kristálykoponya királysága "mindössze" 101,137 millióval indított. A valaha volt legjobb júliusi kezdő is a The Dark Knight a mai naptól, letaszítva a trónról A Karib-tenger kalózai második részét.
Sajnos nekünk még várnunk kell, hiszen idehaza csak augusztus 7-én kezdik vetíteni Heath Ledger utolsó befejezett filmjét. Viszont adjon erőt, hogy lesz még legalább egy Nolan Batman film Christian Bale-lel.