El sem kezdték a magyar hatóságok az orosz vakcina klinikai vizsgálatát, az engedélyt az orosz dokumentáció alapján adták ki, írja a Népszava. A december végén leszállított 6000 adag Szputynik V ampulla fagyasztóban áll, pedig a Kásler Miklós vezette minisztérium arról tájékoztatott, hogy az "orosz vakcinaszállítmányt először 3000 önként jelentkezőnek fogják beadni, ha ezen teszt során náluk nem jelentkeznek súlyos mellékhatások, akkor engedélyezhetik a magyar hatóságok a gyógyszer általános használatát."
A tesztelés végül elmaradt. Az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-Egészségügyi Intézet szerint azért, mert "az orosz klinikai III-as fázis előrehaladottabb adatai alátámasztották az intézet pozitív értékelését." Azt nem indokolták, hogy erről miért nem tájékoztatták a közvéleményt. A Népszava úgy tudja, hogy a hatezer adag vakcinát hamarosan felhasználják az oltási program során.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!