Egyetlen fertőzött sincs - Így köszöntöték a tömegek Vuhanban az újévet

Némileg más a helyzet ott, mint Európában.

A 11 milliós Vuhan már régóta Kína egyik gazdasági központja, de a világ a nevét csak a múlt év elején tanulta meg.

Hogy pontosan mi és hogyan történt, azt máig nem tudni pontosan - a WHO kutatói nemsokára a helyszínre érkeznek felgöngyölni a szálakat -, mindenesetre nagyon úgy tűnik, hogy ebből a nagyvárosból indult el a koronavírus-járvány, amely a mai napig 83 millió embert fertőzött meg, és amely eddig 1,83 millió áldozatot követelt világszerte.

És amely miatt Európa legtöbb országában – beleértve Magyarországot is - ma is szigorú kijárási és érintkezési korlátozások vannak érvényben.

Remélhetően a WHO azt is kinyomozza, hogy hogyan sikerült a kínaiaknak legyűrniük a járványt, amivel láthatóan nem boldogulnak a nyugati fejlett országok.

Vuhanban például – írja újévi helyszíni riportjában a Reuters – hónapok óta egyetlen Covid-19 esetet sem regisztráltak a hatóságok.

Az elmúlt napokban megkezdődtek az oltások is.

Így ünnepelte Vuhan 2021 eljövetelét

Hogy pontosan hányan is fertőződtek meg korábban a városban, arról még mindig csak találgatások vannak Kiderült, hogy a kínai Vuhanban nem 50 ezer, hanem félmillió koronavírus-fertőzött volt 2020. December 30. 07:24 , de az biztos, hogy a kőkemény intézkedéseket hoztak, hogy megfékezzék járványt. Január 23-án az egész Vuhant elvágták a külvilágtól, töröltek minden repülő-, vonat- és buszjáratot, lezárták a városba vezetők főutakat. Több mint két hónapig szünetelt a tömegközlekedés, zárva voltak a boltok, és helyi lakosok milliói nem tehették ki a lábukat otthonukból, még élelmiszerboltba sem mehettek.

Bár Vuhan gazdasága még nem teljesen zökkent vissza a normál kerékvágásba, és az ország más városaiban alkalmanként felbukkan a vírus, a vuhaniak a hagyományos módon ünnepelték az újév eljövetelét a városközpontban.

A biztonsági emberek mindenkit figyelmeztettek a maszkviselésre, és a tudósító szerint nem is volt baj ezzel, a hangulat nyugodt és békés volt.

Amikor elütötte az óra az éjfélt, az emberek elengedték a léggömböket, és lelkesen kiabálták, hogy „boldog új évet”.

A cikk szerint a helyszínen ünneplő megkérdetett fiatalok mindegyike optimistán, nagy tervekkel és várakozásokkal néz 2021 elé.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Covid 19