A hatóságok jelenleg 65 doboz fagyit vizsgálnak, amiket a helyi piacon értékesítettek, és a csütörtöki teszten pozitívak lettek a koronavírusra. A termékeket ukrajnai tejpor és savópor felhasználásával készítették. A koronavírus ugyanis képes a fagylaltban is fennmaradni, ugyanis a hideg tárolási hőmérséklet és a zsírtartalom kedvező életfeltételeket nyújtanak neki.
Az édességet árusító Daqiaodao Food 1662 alkalmazottja karanténban van, ebből 700-an már negatív tesztet produkáltak, a fagylaltot vásárlóknak pedig azt mondták, hogy figyeljék az egészségi állapotukat, és probléma esetén tájékoztassák a szakembereket. Dr. Stephen Griffin, a Leeds-i Egyetem virológusa azt mondja, hogy ez egyszeri eset, és nem szabad pánikot kelteni. - írja a 24.hu .
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!