Győrfi Pál, az Országos Mentőszolgálat szóvivője is megkapta az első koronavírus elleni oltást hétfőn délelőtt az Üllői úti Klinika egészségügyi oltópontján. A nagy pillanatról pedig videó is készült, amit Facebook-oldalánis megosztott. A posztban pedig elárulta, hogy megkönnyebbült és egy kicsit meg is hatódott.
„Bevallom, kicsit meghatódtam, több okból is. Egyrészt azért, mert felemelő érzés volt látni, hogy a különböző korú, beosztású egészségügyi dolgozók, orvosok, nővérek, az Országos Mentőszolgálat bajtársai és a többi segítő szakember milyen lelkesen és fegyelmezett rendben veszi fel a védőoltást. Ez fontos, hiszen nekünk példát is kell mutatnunk és bátorítani azokat, akik kételkednek, vagy még félelmeik vannak. Másrészt azért, mert akikkel beszélgettem, mindenki ugyanazt érezte amit én: egyfajta megkönnyebbülést” – írta a videóhoz.
Majd azzal folytatta, hogy már sok-sok hónapja vártunk a vakcinára, amivel magunkat, a családunkat és a betegeket is meg tudjuk védeni a koronavírustól, amiről még mindig keveset tudunk. Végül pedig azzal zárta, hogy érdemes volt kitartani a védőoltás megérkeztéig és javasolja is mindenkinek, hogy oltassa be magát. Ráadásul a szúrás sem fájt!