Kanász-Nagy Máté felszólította a kormányt, hogy beszéljenek egyértelműen arról: kell-e regisztráció a koronavírus elleni védőoltás felvételéhez.
Kiemelte: az LMP azt az álláspontot képviseli, hogy mindenki szabadon, kötöttségektől mentesen, minél könnyebben juthasson hozzá az oltáshoz, és nem szeretnék, hogy kötelező legyen a regisztráció annak, aki meg akarja kapni a vakcinát.
Kanász-Nagy Máté szerint a vakcina iránti bizalmat növeli, ha nem kötik regisztrációhoz az oltást, ha a kormány "elkezd kormányozni, és nem például az önkormányzatokat sanyargatja".
Ha folyamatosan és részletesen tájékoztatják a nyilvánosságot a járvány terjedésével kapcsolatban, valamint ha biztosítják a "szakmai demokráciát", vagyis azt, hogy az egészségügyi szakértők, orvosok szabadon nyilatkozhassanak, interjúkat adhassanak.
MTI
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!