Miss America 2011: fekete elnök után jöhet a kopasz szépségkirálynő

Új szelek fújnak az óceán túlpartján? Meglehet, hiszen ha a bőrszíne miatt esélytelennek tartott Barack Obama befutott, akkor Kayla Martell, az első hajatlan Miss America-jelölt is sikerre viheti. Pláne, hogy az alkotmányozó államból jött.
-
-

Vannak, akik komolyan veszik a felszólítást, ars poeticát, életvezetési tanácsot - vagy nevezzük ahogy akarjuk -, miszerint merjünk nagyot álmodni, és essünk is neki a megvalósításnak rövid úton. Kayla Martell azt bizonyította be most a fél világ előtt, hogy képes ledolgozni hátrányát, amiről nem tehet, s ezzel együtt azt is, hogy a természetes hajkorona egyáltalán nem minden: lehet, hogy Sámsonnak a rőzséjében volt az ereje, egy ilyen zsenge hölgyemény viszont egyéb erősségeket is tartogat a zsűrinek - például egy ilyen üdén sugárzó mosolyt, mint az mellékelt képünkön látszik.

Kayla abban a Delaware nevű USA-államban mérette meg magát többször is szépségkirálynő-jelöltként, amit első államnak is neveznek (és ami tavaly nyáron egy sajnálatos tragédia nyomán került Magyarország figyelmének középpontjába), mert 1787-ben itt ratifikálták elsőként az Amerikai Egyesült Államok Alkotmányát. Gondolhatnánk, hogy ezzel a háttérrel ez az állam egyike a legkonzervatívabbaknak, azonban a tény, hogy 2010 legszebbje itt a milfordi Kayla lett, rögtön felülír minden ilyesféle gyanút: a 21 éves lány ugyanis az alopecia areata nevű autoimmun betegségben szenved, ami megtámadja a hajhagymákat, körkörös, foltokban jelentkező hajhullást eredményezve. Százezer emberből tizenöt-húsz szenved ebben a kórban.

Akkor győzött, amikor parókát öltött

Sztorink főszereplője a sokadik királynős próbálkozás után már a feladás szélén állt, egy ötéves, hozzá hasonló betegségben szenvedő kislány azonban gyökeresen megváltozttatta hozzáállását, és visszaterelte őt a kifutóra. A sors 2010 nyarán aztán kegyeibe fogadta Kaylát: fejének haj nélküli búbjára felhelyezték a Miss Delaware-nek járó koronát, ezzel bejuttatva őt a végső döntőbe, aminek során akár Amerika legszebbje is lehet.

-
még több kép a klikk után!
-

Többek szerint azért nyerhetett most Kayla Martell, mert az előző évekkel ellentétben végre rászánta magát, hogy parókában álljon ki a zsűri elé (miközben ez a hozzáállást pedig egyértelműen a zsűrit minősíti, még annak tudatában is, hogy előttük is ismert volt a jelentkező állapota, hiszen nem előszöri indulóról van szó). Amikor arról kérdezték, nem kényelmetlen-e neki ez a fajta siker, a pezsgő modorú, optimista jelölt úgy válaszolt:

Korántsem. Bízom benne, hogy a bírák azért választottak engem, mert tudták, hogy én vagyok a legalkalmasabb Delaware-t képviselni.

Hozzátette még: csak alkalmi jelleggel visel parókát, mert így megközelíthetőbbnek tűnik, egyébként természetes valójában szokott mutatkozni.

Kayla tíz éves kora óta szenved ebben az állapotban, de méltósággal viseli a kezdetektől fogva, annak ellenére, hogy az alopeciások nagy része veszít az önbecsüléséből, zárkózott lesz, akár komoly lelki sérüléseket is begyűjt. A Miss America-jelölt talán éppen emiatt tette fel arra nyerési esélyeit, hogy sorstársain segítsen.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Könnyű