Az operatív törzs ma sajtótájékoztatóján Kiss Róbert rendőr alezredes emlékeztetett a Gulyás Gergely miniszter által a Kormányinfón már bejelentett döntésre, miszerint a kormány indokoltnak látta a korlátozások meghosszabbítását március elsejéig, majd a lakosság türelmét és együttműködését kérte.
Az operatív törzs ügyeleti központjának vezetőhelyettese ezután ismertette az intézkedési statisztikákat az elmúlt 24 órából: a közterületi maszkviselés hiánya miatt 158, a tömegközlekedésen a maszkviselés hiánya miatt 5, míg a boltokban és más intézményekben a maszkviselés hiánya miatt 17 esetben intézkedtek a rendőrök.
A kijárási korlátozások megsértése miatt 337 személy ellen kellett fellépni, egy 10. kerületi budapesti sörözőt pedig 30 napra bezáratott hatóság, miután a látszólag zárva tartó egységben a kiérkező rendőrök iszogató vendégeket találtak.
MTI
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!