Az év utolsó napján immár 15. alkalommal ostorpattogtatással búcsúztatták az évet Pápán – közölte lapunkkal Lampért Gábor megbízott sajtóreferens.
A dunántúli városba idén Győrből és a fővárosból is érkeztek hagyományőrzők, hogy csatlakozzanak a helyiekhez.
Így a hideg, télies időjárás ellenére több mint ötvenen „ostoroztak” az Esterházy-kastély előtti területen, hogy így űzzék el a gonosz szellemeket. A legfiatalabb résztvevő 6, míg a legidősebb 65 éves volt.Az eseményt a Hét Csillag Kulturális és Sport Egyesület szervezte.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot!
A független és szabad újságírás ezután is fontos marad! Sok dolgunk lesz a múlt feltárásával, a mindenkori hatalom ellenőrzésével és azzal, hogy továbbra is egy olyan országért dolgozzunk, ahol valódi jogait vannak és ahol a tetteknek következménye van.
A Nyugat.hu-t többféle módon támogathatod. Tedd meg!