Riasztó hír érkezett az egyik kínai vakcináról

Egyre nagyobb az aggodalom az oltóanyag Covid-19 fertőzőbb variánsaival szembeni hatékonyságát illetően.

Több mint 350 orvos és egészségügyi dolgozó kapta el a Covid-19-et Indonéziában annak ellenére, hogy a kínai Sinovac-vakcinával be voltak oltva. Közülük több tucatnyian kerültek kórházba, ami miatt egyre nagyobb az aggodalom az oltóanyag Covid-19 fertőzőbb variánsaival szembeni hatékonyságát illetően.

A legtöbb alkalmazott tünetmentes volt és önkéntes karanténba vonult az otthonába - mondta Badai Ismoyo a közép-jávai Kudus kerület egészségügyi hivatalának vezetője, aki azonban azt is hozzátette, hogy több tucatnyian magas lázzal és csökkenő oxigénszaturációval kerültek kórházba – írja a napi.hu.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Covid 19