A koronavírus-fertőzés után néhány héttel korábban semmiféle mentális betegséggel nem küzdő embereknél jelentkezhetnek súlyos, pszichotikus tünetek. Az ilyen esetek viszonylag ritkák, de világszerte megfigyelhetők.
Miközben egyre többet tudunk a koronavírus lehetséges szövődményeiről és hátramaradó tüneteiről, többek között a mentális problémákról, újabb és újabb hosszú távú következményre derül fény. A nytimes.com nemrég olyan esetekről számolt be, amikor a vírusfertőzés után néhány héttel egyes betegeknél komoly pszichiátriai zavarok, pszichotikus tünetek alakultak ki. - írja a hazipatika.com.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!