Magyarország Európa második legátoltottabb országa, a regisztráltak 90, a teljes magyar lakosság 52 százaléka kapta meg valamelyik koronavírus-elleni vakcinát - közölte a Miniszterelnökség területi közigazgatásért felelős államtitkára a koronavírus-járvány elleni védekezésért felelős operatív törzs pénteki, online sajtótájékoztatóján.
György István elmondta, a legfrissebb adatok szerint 5 085 642 embert oltottak már be, közülük 3 445 557-en a második adag oltóanyagot is megkapták. Az oltásra eddig 5 millió 203 ezren regisztráltak, a félmillió, még be nem oltott regisztráltat pedig többek között sms-ben ösztönzik az oltóanyag felvételére - tette hozzá az államtitkár.
Az országos oltási munkacsoport vezetői tisztségét is betöltő politikus a tájékoztatón hangsúlyozta, az adatok alapján "nagyon közel járunk ahhoz, hogy mindenki be legyen oltva, aki eddig kérte". Ez jó ideje már nem a vakcinán, hanem az egyéni felelősségen múlik - szögezte le.
Felhívta a figyelmet arra, hogy a magas átoltottság miatt a járvány harmadik hullámán ugyan túl van az ország, de a vírus még aktív, és indiai variánsa már Magyarországon is jelen van. A járványügyi szakértők szerint emiatt nem lehet kizárni, hogy lesz még újabb járványhullám - tette hozzá az államtitkár.