Húsvétra sem enyhítik a korlátozásokat, majd csak 2,5 millió beoltott után

Húsvét után pár nappal várhatóak az enyhítések, és Gulyás Gergely arról is beszélt, hogy pontosan mik lesznek ezek.

A járvány harmadik hullámát az előzőekhez képest sokkal nehezebb kezelni, ezért Gulyás Gergely miniszterelnökséget vezető miniszter is amellett Orbán Viktor: Ne higgyenek el mást, mint amit Müller Cecília mond 2021. March 26. 07:48 van, hogy egyelőre semmilyen mértékű nyitás nem jöhet szóba.

„Egy utolsó nagy közös erőfeszítésre van szükség ahhoz, hogy túl legyünk a járvány harmadik hullámának csúcspontján, ezért mindenkit arra kérünk, hogy az érvényben lévő szabályokat tartsa be, tartsa be ezeket a húsvéti ünnepek időszakában is” - mondta Gulyás Gergely az operatív törzs pénteki ülését követő rendkívüli sajtótájékoztatón.

Az operatív törzs hosszasan tárgyalt a gazdasági élet szereplőinek javaslatairól, és a legtöbbet támogatják is, de ezek az enyhítő intézkedések csak azután jöhetnek szóba, ha túl vagyunk a 2,5 millió oltáson - részletezte a miniszter. A 2,5 millió oltás alatt az első körös oltást kell érteni, ezt a számot Gulyás szerint húsvét után pár nappal el is érhetjük.

Ha elértük a 2,5 millió beoltottat:

  • a kijárási tilalom este tíz órára módosul, este 10-től hajnali ötig tart,
  • az üzletek hajnali öttől fél tízig lehetnek majd nyitva,
  • valamennyi bolt kinyithat, de az üzletekben és boltokban biztosítani kell, hogy tíz négyzetméterenként csak egy vásárló tartózkodhat,
  • a szolgáltatásoknál a március 8-i szigorítások előtti szabályokra térnek vissza,
  • az iskolák a jelenlegi tervek szerint április 19-én nyithatnak meg, ekkora szeretnék az óvodákat, általános iskolákat, gimnáziumokat is visszaállítani a hagyományos rendbe,
  • április elsejétől megkezdődik a pedagógusok oltása, remélik, hogy ez egy hét alatt le is megy.
  • Tartsd életben a helyi nyilvánosságot!

    A független és szabad újságírás ezután is fontos marad! Sok dolgunk lesz a múlt feltárásával, a mindenkori hatalom ellenőrzésével és azzal, hogy továbbra is egy olyan országért dolgozzunk, ahol valódi jogait vannak és ahol a tetteknek következménye van.
    A Nyugat.hu-t többféle módon támogathatod. Tedd meg!

    Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
    Google Favicon
    Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

    Kapcsolódó cikkeink

    Orbán Viktor: Ne higgyenek el mást, mint amit Müller Cecília mond

    A magyar miniszterelnök péntek reggel többek közt a járványügyi kilátásokról beszélt.

    Hozzászólások

    A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

    A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

    Covid 19