Jelentősen olcsóbb lesz az áram és a gáz Bécsben

Mert az energiapiacon megnyugodtak a kedélyek.

Az elkövetkező hetekben a Wien Energie mintegy 1,2 millió lakossági ügyfele kap levelet, benne egy új ajánlattal - közölte lapunkkal az osztrák főváros külképviseleti irodája.

Ha a lakók elfogadják az OPTIMA-Entspannt tarifát, egy éven át a mostanihoz képest 30 százalékkal olcsóbban kapják majd az áramot, vagyis nettó 15,9 centért kilowattóránként.

Földgáz esetében 40 százalékkal csökkennek a költségek és a háztartások nettó 6,3 centért juthatnak egy kilowattóra gázhoz.

Az árcsökkentést az teszi lehetővé, hogy az energiapiacon megnyugodtak a kedélyek.

A Wien Energie összesen 340 millió eurót fordít erre a célra. A háztartások 2023. július 6. és szeptember 20. között fogadhatják el az új tarifát – függetlenül minden korábbi hűségidőtől vagy szerződéses kötöttségtől.

Bécsben júliustól olcsóbb lesz az áram és a földgáz
© Filmspektakel

Az új tarifa egy év árgaranciával és egy éves hűségidővel jár és egy átlagos bécsi háztartás számára – évi 2000 kilowattóra áramfogyasztás és évi 8000 kilowattóra gázfogyasztás mellett – körülbelül 610 euró megtakarítást jelent.

A vállalkozások is fellélegezhetnek

Az elmúlt hetek piaci energiaár-csökkenéséből a kis- és középvállalkozások sem maradnak ki. 100 ezer kilowattórás éves áram- vagy gázfogyasztásig a MEGA Tarifával nettó 18,1 cent/kWh-ért kapják az áramot és 6,2 cent/kWh-ért a földgázt – egy év hűségidő vállalása mellett. Ez 2022 negyedik negyedévéhez képest több mint 50 százalékos áram- és 77 százalékos gázár-csökkenést jelent a számukra.

A nagyfogyasztókat, akik egyéni, hosszútávú szerződésekkel rendelkeznek, üzletkötői révén keresi meg a Wien Energie, hogy 2023 második félévére ársapkát ajánljon fel a szerződésben megállapított árra. A távhő esetében az éves elszámolásnál alkalmazott alapdíj-kedvezménnyel a Wien Energie egyszer már könnyített a lakosság terhein, az ősszel kezdődő fűtési szezonra pedig 20 százalékos kedvezményt ad az alap- és munkadíjra azoknál az ügyfeleknél, akik a hivatalos árkiírás szerinti tarifát fizetik a távhőért. Így egy átlagos háztartás – 70 négyzetméteres lakásra számolva – az elkövetkező fűtési szezonban nagyjából 225 eurót spórolhat.

„Fontos és helyes, hogy a csökkenő áram-, földgáz- és távhőárakból a bécsi lakosság is részesedik. De ugyanilyen fontos számomra, hogy a bécsi üzemek is profitálnak az árcsökkenésből” – mondta Peter Hanke pénzügyi és gazdasági városi tanácsnok a tanácsnok a Wien Energie árcsökkentése kapcsán.

Tartsd életben a helyi nyilvánosságot!

A független és szabad újságírás ezután is fontos marad! Sok dolgunk lesz a múlt feltárásával, a mindenkori hatalom ellenőrzésével és azzal, hogy továbbra is egy olyan országért dolgozzunk, ahol valódi jogait vannak és ahol a tetteknek következménye van.
A Nyugat.hu-t többféle módon támogathatod. Tedd meg!

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Gazdaság