A címben foglalt megállapításra egy klinikai pszichológus, Seth Meyers jutott az amerikai Psychology Today blogjában. Meyers szerint az egészséges kapcsolatokban teljesen általános dolog, hogy egy pár a nézeteltérésüket követően összebújik - azonban gyorsan le is lombozza az olvasót: a hirtelen felajzott testiséget ilyenkor valójában nem az intimitás iránti vágy és a kölcsönös bizalom mozgatja. Hanem az, hogy a szélsőségesen negatív érzelmekkel fűtött vitától teljesen kiakadnak a felek, nem bírják tovább, ezért azonnal át akarnak kapcsolni a másik végletbe.
Ez nem nagyon különbözik attól, mint amikor egy függő el akar szállni egy löket kokaintól
- írja a szakember.Vita után jutalom
Meyers úgy véli, hogy ezek a típusú szexek, legyenek bármennyire szenvedélyesek is, csak megerősítik a korábbi feszültségeket és drámákat.
Gondoljunk bele: ha egy óriási perpatvar után csodálatos szex következik, nem érezhetjük-e azt, hogy van értelme egy újabb összecsapásnak, ha az érte kapott jutalom ennyire jó?
Igen ám, de a kibékülős szex gyakran azt a tudattalan fantáziát hozza felszínre, hogy szexszel minden helyrehozható.
Egy ilyen aktus után azonban a párok sajnálatos módon gyakran szomorúbbnak és még magányosabbnak érzik magukat, mint előtte
- vallja Meyers.Kufircolni csak helyes megfontolásból?
Na de akkor mi a megoldás? Szerinte az, hogy a következő alkalommal, amikor kibékülős kefélést kezdeményeznénk, inkább álljunk le egy pillanatra, és gondoljuk át, nem akarunk-e inkább helyes okból, egymásra hangolódva, kellemesen szexelni. Ha pedig már épp egymáson rugóznak a testek, és közben esik le, hogy zavarodottak és dühösek vagyunk, inkább óvatosan húzódjunk hátra, és mondjuk el a partnerünknek, hogy ez most nem fog menni, és próbáljuk meg egy újabb alkalommal. Szerinte ez egyenes és őszinte.
Nem mindenki osztja azonban az ő elképzelését, főleg ami a szex közbeni stoppot illeti.
Beszéljük meg, mielőtt elkezdődne, vagy akkor, amikor véget ért. De miért tegyük fel a szemellenzőt az autópálya közepén?
- teszi fel a kérdést a Gawker újságírója, Caity Weaver. De egy 2008-as Health Magazine-cikk is arra jutott, hogy a kibékülős szex nem csak normális, de meg is fűszerezheti a magánéletet, hiszen az átlagnál vadabb lehet.Különben is, teljesen természetes, hogy egy vita után az ember felajzott
- írta ott a szerző.Így vagy úgy, a problémák megoldása mindig ott kezdődik, hogy leülünk azokat egymással megbeszélni. Na de mégis, ki mondana nemet egy kiadós etyerepetyerére?