De aztán kiderül, hogy komolyabb mélységekbe jutottunk el. Ez nem egyszerűen a WASP-ból lezüllött amerikai proli élete, hanem annak félelmetes és számkivetett csoportjáé, mely egy világszerte hírhedté vált szervezetet működtet, a Ku Klux Klant.
Anthony Karen fotográfusnak sikerült olyan mélyen behatolnia a világukba, s olyannyira elnyerni a bizalmukat, hogy dokumentálni tudta a KKK tagjainak hétköznapi életét. Még 2005-ben kezdte a fotózást, először csak a Klan eseményeit örökítette meg, majd a bizalom fokozódásával a tagok életébe is betekintést nyert.
Karen a semleges megfigyelő szerepét osztotta magára, aki rengeteg időt tölt el ezekkel az emberekkel, meghallgatja őket, és mindegyiküket önálló egyéniségnek tekinti, nem egy, a Klanra vonatkozó sztereotípia alapján ítéli meg. Mint mondja, nem hisz abban, amiben a KKK-tagjai, de úgy érzi, hogy ítélet nélkül kell őket megfigyelnie. Az alkotással pedig nem siet, mivel úgy gondolja, hogy mindig lehet mélyebbre ásni, miközben fenntartja semlegességét. Ezáltal folyamatosan rajzolódnak ki újabb árnyalatok, a történeten pedig mindig javít egy kicsit.