Viszlát egér, billentyűzet, vonalzó, ceruza. Sőt, lassan számolnunk sem kell!

Itt az iskolakezdés, mi meg megtaláltuk a tökéletes eszközöket hozzá! Húzott már Ön például szabad kézzel nyílegyenes vonalat ceruzával? Na, most már azt is húzhat!

Rajzolok egy tökéletesen egyenes vonalat az iPademen. Aztán ezt megfelezem hajszálpontosan 90 fokos szögben egy másikkal. Háromszögeket és köröket és négyzeteket rajzolok, míg a kijelzőm tele nem lesz ezekkel az ősi formákkal

- írja a FastCoDesign újságírója. Évek és álmatlan éjszakák hosszú, tömött sorai alatt sajátította volna el azt, hogy ilyen szinten úrrá legyen az ujjain? Vagy hogy csinálja? Sokkal egyszerűbben: az Ink nevű ceruzával és a Slide nevű vonalzóval. Az előbbiben nincsen grafit, és az utóbbi sem olyan, mint amivel megismerkedtünk az iskolapadban: mindkettő a kapacitív technológián alapszik, vagyis ugyanazon, aminek révén ujjunkkal böködjük az okostelefonunk érintőképernyőjét.

Ugyan ez nem a reklám helye, de muszáj elmondanunk, hogy amiről ő mesél, az annak az Adobe cégnek a fejlesztése, ami a világ legismertebb képszekesztő szoftverével, a Photoshoppal is megajándékozta a világot, és amivel ma már ijesztően élethűen lehet átszabni bárkit és bármit. Digitálisan, mármint.

Ezt tudja a nemrég piacra dobott ceruza-vonalzó kombó:

De a vicces az, hogy a vonalzót akár el is hagyhatjuk:

A technológia tehát újabb kerülőutakon intézi el, hogy könnyebb legyen az életünk. Régen mindent tűz fölött melegítettünk, aztán jött a mikró; régen hatalmas magnót kellett vinnünk a sulibuliba, ma már egy tenyérben elférő zenelejátszó is megteszi; régen stopperrel számolgattuk futás után, hogy megdöntöttük-e a rekordunkat, ma már megteszi helyettünk a mobilunkra letöltött futóalkalmazás; és úgy tűnik, hamarosan már az olyan innovációk is a régen kategóriába kerülhetnek, amik a maguk korában hihetetlen újdonságnak számítottak.

Mint például a billentyűzet és az egér, ami húsz éve még nagy tutiság volt, ma meg már napi rutin a használatuk.

És amúgy már őket is egyre kevésbé használjuk. Hiszen dolgokat hozunk létre, amik segítenek nekünk, aztán újabb dolgokat hozunk létre, amik lecserélik az előzőeket, hogy még jobb legyen az élmény. A vonalzóval az embernek hatalmas sikerélménye lett, ami az egyenesek húzását illeti, most meg itt van ez a két eszköz és a hozzájuk tartozó program, ami még további számításokat is elvégez helyettünk, abban a pillanatban, amikor szükségét érzi - például kitalálja, milyen szöget akarunk bezárni ezzel a két vonallal, és megelőz a gondolkodásban.

De mutatunk még további könnyítéseket! Ez itt például első ránézésre csak egy menő jegyzetfüzet - a Moleskine gyártmánya, az ő noteszeiket használják a haladó szellemiségű kreatívok, menedzserek és hipszterek:

Nyugat.hu

Ezen a következő képen viszont már azt láthatjuk, hogy ami rákerült a füzetlapra, az abban a pillanatban megjelenik az iPaden is.

Nyugat.hu

Ez is egy fontos könnyítés: hiszen akik rajzolással foglalkoznak, pont azzal töltenek el gyakran sok időt, hogy a ceruzás skicceiket, laza vonalvezetésű ötleteiket újraalkossák Photoshopban. Így meg, bumm, rögtön ott kész az ábra digitálisan is (egyébként Bluetooth segítségével, csa hogy senki ne higgye, hogy varázslat, amit itt fent lát).

És itt még csak kicsiben megy a játék. Lehet megtenni a téteket: miben fognak még a gépek könnyíteni az életünkön az elkövetkező években? Azonnali látáskorrigáló kontaktlencse? Automatikus ételrendelés vérkép és gyomorsavtartalom alapján? Sofőr nélküli autók? Ja bocs, azon már túlvagyunk.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Tech