Megpaprikázott jókedvvel rúgta be Szombathely a majálismotort

A közös főzéssel elstartolt a háromnapos programsorozat az emlékmű alatti réten.

Fakanalakkal, kötényes családokkal és rotyogó bográcsokkal indult a Szombathelyen a majális. A szombat reggeli főzőverseny már korán életet vitt a Csónakázótó környékére: sercegtek a hagymák, repkedtek a jó tanácsok, és előkerültek a családi receptek titkos hozzávalói is. A háttérben már hallani lehetett a hangoló fúvószenekart. A pálinkás jó reggeltől sem riadt vissza néhány csapat, de a hangulat inkább még csak ébredezett, mint tombolni akart.

Közös főzés majális Szombathely
Kötény, fakanál és a bogrács minden mennyiségben
Mészáros D. Zsolt
A szabad sajtót egyre több támadás éri. Segítsd a hiteles újságírást helyben is!
Támogatom

A körhinta egyelőre üresen állt még, a dodzsemek sem gurultak még egy kört sem, az árusok is még csak pakolgattak. Páran a padokon kortyolták a reggeli kávét vagy az első dobozos sört. A város tavaszi bulimotorja egyelőre alapjáraton pöfögött, de a bográcsok gőze már sejtette: ez a nap is be fog melegedni, a délutáni jó idő pedig kimozdítja majd a szombathelyieket!

Közös főzés majális Szombathely
Magányos dodzsem - a képre kattintva galéria nyílik
Mészáros D. Zsolt

Az események délután felpörögnek, hogy vasárnapig három meg se álljanak, de nem csak Szombathely majálisozik, a programokról ITT A sörvirslimajális mellé Nótár Mary is jár Szombathelyen April 28. 15:56 írtunk részletesebben.

adó 1% nyugat.hu 2025

Segítsd a szabad újságírást helyben is! Támogasd a Nyugat.hu-t!

A szabad sajtót egyre több támadás éri, és a világot ellepik a hamis hírek. Támogassatok minket adótok 1 százalékával, hogy egy olyan országban élhessetek, ahol gyakorolhatjátok a jogaitokat.
Tovább a felajánláshoz!
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Kultúra