Szlovákiában már fontolóra vették az ország vezetői a Kínában használatos, anális koronavírustesztek beszerzését és alkalmazását – írta a Paraméter felvidéki magyar hírportál nyomán az Index.
Néhány országban már használják azokat az antigén Covid-gyorsteszteket, amelyeknél nem a felső légutakból, hanem a végbélnyílásból vett törletet tesztelik le. A múlt év végén az anális tesztek használhatóságát kínai tudósok elemezték kórházban lábadozó COVID-betegek segítségével.
Ezt a fajta antigén gyorstesztet normális esetben a páciens székletén alkalmazzák, és csak akkor van szükség a törletvételre, ha az előbbi valamiért nem megoldható. Egy szerdai sajtótájékoztatón újságírói kérdésre válaszolva Igor Matovič miniszterelnök és Marek Krajčí egészségügyi miniszter is kifejtette véleményét a székletmintás gyorstesztekről, és elmondták, hogy fontolóra vették az ilyen tesztek beszerzését.
Igor Matovič, arról is beszélt, hogy ha a szlovák Tartalékalap a jövőben be is szerez hasonló gyorsteszteket, azok tömeges használata nincs tervben. - írja az Index.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!