Orbán Viktor az oltatlanok ellen beszélt a Kossuth Rádióban

A miniszterelnök meglebegtette az ötödik hullámot is.

Ahogy arról lapunk is beszámolt Kötelező lesz a maszk zárt térben, nagyobb rendezvényeken pedig a védettségi igazolvány 2021. November 18. 15:41 , tegnap szigorításokat rendelt el a kormány, ami leginkább a maszkhasználatra vonatkozik.

Ezért is érdekesnek ígérkezett a ma reggeli miniszterelnöki interjú a Kossuth Rádióban.

Nos, Orbán Viktor ezzel kapcsolatos mondandójának legfontosabb eleme az volt, hogy igyekezett az oltatlanokat meggyőzni, hogy oltassák be magukat.

Azt mondta például, hogy „nyakig benne vagyunk a negyedik hullámban, és a neheze ez után következik”, a csúcspont még nem jött el, a számok tovább fognak nőni, „akik nincsenek beoltva, azok életveszélyben vannak”, és akik nincsenek beoltva, nemcsak magukra, hanem a többiekre nézve is veszélyt jelentenek.

Orbán Viktor
MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Fischer Zoltán

A kormányfő azt mondta, hogy nem szívesen használja a „felelőtlen” szót, de mégiscsak használta az interjúban.

A védelmi intézkedések nem védenek meg a vírustól, csak a járvány terjedésének a sebességét lassítják. Egyedül az oltás véd meg, amiből a harmadik oltás is kell.

Ha mindenki beoltatja magát, akkor nem lesz ötödik hullám,

illetve

Nem fogjuk tudni elkerülni, hogy a végén mindenki beoltassa magát

-mondta Orbán Viktor, aki szerint egyszerűbb lenne, ha az oltatlanok nem húznák-halasztanák, mert ezzel megnyújtják a járvány időszakát is.

Előbb utóbb az oltásellenesek is rájönnek, hogy vagy beoltatják magukat vagy meghalnak, majd felhívta a figyelmet az oltási hétre és cáfolta, hogy nem lenne elég vakcina - közölte

Ennek fényében viszont még érdekesebb, hogy a kormány az új rendeletében miért nem gondolta újra Kijött a Magyar Közlöny az új szigorításokkal, de nem foglalkozik a védettségi igazolványokkal 2021. November 19. 07:05 a védettségi igazolványok használatát.

Tartsd életben a helyi nyilvánosságot!

A független és szabad újságírás ezután is fontos marad! Sok dolgunk lesz a múlt feltárásával, a mindenkori hatalom ellenőrzésével és azzal, hogy továbbra is egy olyan országért dolgozzunk, ahol valódi jogait vannak és ahol a tetteknek következménye van.
A Nyugat.hu-t többféle módon támogathatod. Tedd meg!

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Covid 19