A TV2 úgy döntött, hogy a Hunyadi című sorozat az első három részét délutáni idősávban is leadják, mégpedig az erotikus jelenetek kivágásával - számolt be az Index. A csatorna szerint a sorozat már az első epizódok után hatalmas népszerűségre tett szert, és szerették volna, ha minél több néző számára elérhetővé válik.
A Hunyadi sorozatban több erotikus jelenet is helyet kapott, köztük pucér mellek, fanszőrborotválás és leszbikus szex, ami nehezen összeegyeztethető a gyermekvédelmi törvénnyel - írja ezzel kapcsolatban a hvg.hu. A jogszabály ugyanis nemcsak az erőszakot és a szexualitás öncélú ábrázolását korlátozza, hanem a homoszexualitás bármilyen megjelenítését is kizárólag 18-as karikával engedélyezi. A TV2 azonban eddig ezt a korlátozást nem alkalmazta a sorozat esetében.
A lap egyébként gondosan kiszámolta, hogy ez azt jelenti, hogy az első epizód 1 perc 46 másodperccel, a második 5 perc 37 másodperccel, míg a harmadik 6 perc 8 másodperccel lesz rövidebb a délutáni sugárzásban, ha kiveszik belőle a szexjeleneteket.
A Hunyadiról itt olvashatja Valóban egy kangörcsbe fulladó történelmi mese lett a Hunyadi? March 10. 19:20 kritikánkat.