Az útdíjak mértékét nem a Koncessziós Társaság határozza meg, és a díjbeszedés sem az ő feladata, mindkettő állami hatáskör - mondta Szimicsku László, az MKIF Zrt. kommunikációs igazgatója az economx.hu-nak. Az igazgató arra a felvetésre válaszolt, hogy Magyarországon drágák az útdíjak
Olcsóbb megyei matricák, új fizetős szakaszok és részletfizetés – így változik az autópályázás 2026-ban January 04. 09:19 a szomszédos országokhoz képest.
Mint mondta, 2024-ben 804 milliárd forint folyt be útdíjakból a költségvetésbe. Ebből 200 milliárd forint került az MKIF-hez, vagyis a bevétel mintegy háromnegyede nem a Társasághoz folyt be. Az útdíjakból származó bevételek több mint 80 százalékát a 3,5 tonnánál nehezebb járművek fizetik be, amelyeknek több mint a fele külföldi.
Jövőre több útépítés is kezdődik
Az igazgató azt is elmondta, hogy - miközben folyik az M1-es felújítása és bővítése
Így építenek új hidat az M1-es autópálya felett 2025. November 22. 14:39 - 2027 őszén kezdődik a z M7-es bővítése és felújítása
Jönnek az intelligens leállósávok - Két év múlva kezdődik az M7-es autópálya 2x3 sávosra bővítése 2025. May 20. 13:21 . Jövőre elkezdődik az M200-as megépítése is - mondta Szimicsku László.
Az M200-asról már hat évvel ezelőtt írtunk
Már készülnek a Dunántúlt észak-déli irányban átszelő gyorsforgalmi út tervei 2020. August 31. 11:03 , igaz, akkor még M81-es volt a tervezett neve. Az új gyorsforgalmi útnak az lenne a fő célja, hogy tehermentesítse az M0-s autópályát, és lehetőséget adjon a főváros környéki forgalom elkerülésére. Az út Komáromtól indulna déli irányban, érinti Székesfehérvár nyugati elkerülőjét, majd Sárbogárdnál csatlakozna a Dunát Dunaújváros alatt átlépő M8-ashoz.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot!
A független és szabad újságírás ezután is fontos marad! Sok dolgunk lesz a múlt feltárásával, a mindenkori hatalom ellenőrzésével és azzal, hogy továbbra is egy olyan országért dolgozzunk, ahol valódi jogait vannak és ahol a tetteknek következménye van.
A Nyugat.hu-t többféle módon támogathatod. Tedd meg!