Egy kirándulás számokban

A Zrínyi Ilona Általános Iskola hetedikeseinek életre szóló kalandban volt része, amiről rendhagyó beszámólót készítettek.

Meg lehet-e osztani a megoszthatatlant? Ez a már-már filozófikusnak tűnő kérdés motoszkált a fejünkben, amikor arra vállalkoztunk, hogy megosztjuk tapasztalatainkat egy felejthetetlen közös élményről.

A szombathelyi Zrínyi Ilona Iskola tanárai és diákjai célként tűzték ki, hogy a Határtalanul országos pályázat lehetőségeit kihasználva végiglátogatják a környező országokban fellelhető szórványmagyarságot. Persze ehhez az kellett, hogy a pályázatot meg is nyerjék. Így történt ez tavaly és az idén is, így a hetedik évfolyam számára újra lehetőség nyílott világot látni.

Indulásra várva
Nyugat.hu

Közös tanakodás után arra jutottunk, hogy rendhagyó módon, a számok segítségével „leltározzuk” élményeinket. 54 hetedikes diák, mégy kísérő tanár és két kísérő szülő indult 2013. május 23-án az iskola előtti parkolóból. A busz kerekei 1650 km-rel lettek „öregebbek”, a mi lábaink pedig majd húsz km-rel edzettebbek a négy nap alatt.

Nincsenek határok
Nyugat.hu

16 helyszínt látogattunk meg, köztük Pozsonyt, az egykori országgyűlések városát; Deáki románkori kis templomát, ahol a magyar nyelvtörténet egyik legfontosabb okmányát, a Halotti Beszédet őrizték; a Pálffyak bajmócai, Disney-filmbe illő, elképesztő gazdagságú kastélyát, kertjében Mátyás király fájával. Megmásztunk nyolc várat, így saját bőrünkön tapasztaltuk meg, milyen fizikai kihívást jelentett egykor ezek megtartása vagy bevétele.

A „vámpírgrófnő”, Báthory Erzsébet várának romjairól letekintve mi is a világ úrnőinek éreztük magunkat. Hagytunk jelet geo-catching ponton, láttuk a Duna-Morva összefolyását. Programunk fénypontja a gímesi magyar alapiskolában az ott tanuló negyven magyar diákkal eltöltött délután volt, ahol 9:6-ra megnyertük a focimeccset. Mindeközben 13 tanulói kiselőadás hangzott el. Esténként pedig fáradtan tértünk nyugovóra a négyágyas „retro-úttörőtáborban” Kubricán. Ezernél is több fotón örökítettük meg mindezt, így képi élményeink is „Határtalanok”.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Vélemény