Már 8500 fölött az új fertőzések száma Ausztriában

Gyorsan terjed a koronavírus Ausztriában. 8594 új beteget regisztráltak.

November 1-jén 4523 új fertőzés történt, november 2-án 5398-at jelentettek, november 3-án pedig 6506-ot. Szomorú csúcs ez, 2021-ben még nem volt ilyen magas a fertőzöttek száma Ausztriában. A vírushelyzet pedig tovább romlik, a Heute.at információi szerint az elmúlt 24 órában Ausztria-szerte összesen 8594 új fertőzést és 19 halálesetet regisztráltak.

Összehasonlításképpen: egy hete, október 28-án 4248 koronafertőzés volt. Drasztikus a növekedés.

Továbbra is kritikus a helyzet a kórházakban. Az intenzív osztályokon 19-cel emelkedett a koronabetegek száma. Jelenleg 352-en szorulnak intenzív ellátásra.

A tartományokban ugyanakkor még mindig nagy az eltérés. A magas oltottsági arányt elért Burgenlandban a legjobb helyzet (172), a legrosszabb pedig Felső-Ausztriában (2317).

Tartsd életben a helyi nyilvánosságot!

A független és szabad újságírás ezután is fontos marad! Sok dolgunk lesz a múlt feltárásával, a mindenkori hatalom ellenőrzésével és azzal, hogy továbbra is egy olyan országért dolgozzunk, ahol valódi jogait vannak és ahol a tetteknek következménye van.
A Nyugat.hu-t többféle módon támogathatod. Tedd meg!

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Covid 19