A Semmelweis Egyetem rektora a Kossuth Rádió reggeli műsorában beszélt, megerősítve azt, amit már eddig is tudni lehetett a variánsról.
Megszólalása azonban azért figyelemre méltó, mert a rektor kommunikációja – fogalmazzunk úgy – együtt mozog a kormányéval.
Merkely szerint elindult az ötödik hullám, ami az Omikronnak köszönhető. „Ijesztő számok” várhatók, de akinek megvan a három oltása, annak enyhe tüneteket okoz, mert az oltás lezárja a felső légutakat a vírus előtt, véd a súlyos lefolyásról és a kórházba kerülésről.
Ugyanakkor az oltatlanok miatt így növekedni fog a kórházba kerülők száma és a súlyos eseteké, de arányaiban sokkalta alacsonyabb lesz ez, mint a korábbi hullámokban.
Lapunk ma tett közzé egy hosszabb írást Itt a magyarázat arra, hogy az Omikron miért okoz enyhébb lefolyású betegséget 2022. January 07. 07:33 arról, hogy miért enyhébb a lefolyása a az omikronos fertőzéseknek és hogy azok tipikus tünetei különböznek a korábbi variánsoktól.
Az Omikron leggyakoribb 5 tünete:
1. Orrfolyás
2. Fejfájás
3. Enyhe vagy súlyosabb fáradtság
4. Tüsszentés
5. Torokfájás