Hírek rovat
2
Már alig fogyasztunk gázt, és villanyt sem sokat
Csökkent tavaly decemberben az energiafogyasztás Magyarországon az előző évihez képest: a földgázfogyasztás 24 százalékkal, a villamosenergia-felhasználás pedig 8,2 százalékkal esett vissza - közölte a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) a honlapján publikált adatok alapján.
A német és az osztrák mentőegységek felfüggesztették a kutatást a romló biztonsági helyzet miatt Törökországban
Az osztrák és a német szakszolgálatok is felfüggesztették a mentési munkákat Törökország földrengés sújtotta Hatay tartományban a romló biztonsági helyzet miatt. A török elnök a fosztogatókkal szembeni fellépést és a helyreállítási munkálatok heteken belüli elindítását ígérte.
1
A mentőcsapatok többsége elhagyja Törökországot, a Hunor marad
A Református Szeretetszolgálat első küldöttsége vasárnap késő este érkezik Budapestre.
5
Újraindították a recski bányát, a házaktól 200 méterre robbantanak
Volt, aki elmenekült otthonról.
7
Kormánybiztost kapott a Nemzeti Vallásturizmus
Semjén Zsolt péntek este a Nemzeti Vallásturizmus Intézkedési Terv megvalósításához szükséges intézkedések koordinációjáért felelős miniszteri biztossá nevezte ki Nacsa Lőrincet, a KDNP képviselőjét.
4
Február 17-én kezdődik meg Schadl György pere
Schadl és 21 társa ellen „hivatali vesztegetés bűntette és más bűncselekmények” miatt indított per előkészítő ülését tartják meg.
Már húszezer fölött van a földrengés áldozatainak száma Törökországban
Törökországban 20 665-re emelkedett a hétfői földrengés halálos áldozatainak száma szombat kora reggelre - közölte a helyi katasztrófavédelem (AFAD).
1
Műszaki hiba miatt áll egy sor vasútvonal szombat reggel
Rákoshegy és Pécel, valamint a Keleti pályaudvar között műszaki hiba miatt szünetel a vonatközlekedés.
Magyarország légterét nem sértették meg az orosz rakéták
Magyarország légterét nem sértették meg az orosz rakéták – írta a Honvédelmi Minisztérium közleményében.
Hajnalban fagy, aztán enyhülés napsütéssel, később esetleg eső
Az ország más tájain esetleg havazás is lehet.
Videó: Egy leesett targoncavilla vágta taccsra az autókat az M0-son
A kamerás autó vezetőjének szerencséje volt.
1
Tovább romlott a levegőminőség
A kedvezőtlen hatást a szálló por magas koncentrációja okozza több településen, köztük Várpalotán is.