A szorgos munka gyümölcse – jutalmazták a legeredményesebb szombathelyi diákokat

Az idei tanévben nyújtott kiváló teljesítményük miatt kaptak sokan elismerést.

Beköszöntött a nyár, de ez nemcsak a jó időből látszik, hanem abból is, hogy a múlt héten véget ért a 2021/2022-es tanév az iskolákban.

Ennek ellenére hétfő délután több diák sem a jól megérdemelt szabadidejét töltötte, ugyanis a polgármesteri hivatal Házasságkötő termében volt jelenésük. Itt rendezték meg azt az ünnepséget, ahol a város iskoláinak legeredményesebb tanulóit, illetve felkészítő tanáraikat díjazták.

A tanulók, felkészítő tanárok, illetve szülők mellett jelen volt Nemény András polgármester; Putz Attila, a Kulturális, Oktatási és Civil Bizottság elnöke; Rettegi Attila, a Vas Megyei Szakképzési Centrum főigazgatója; Szentgyörgyvári Róbert, a Vas Megyei Szakképzési Centrum kancellárja; Fodor István, a Szombathelyi Tankerületi Központ igazgatója, illetve néhány városi képviselő, és a város köznevelési intézményeinek igazgatói is.

Tanulmányi eredmények díjazása
További képekért kattintson!
Mészáros D. Zsolt

Az ünnepség megnyitóján Nemény András kitért arra is, hogy sok helyen találni az országban szombathelyieket, legyen az bármilyen terület, ez pedig nagy büszkeség. Emellett köszönetet mondott a diákoknak, a tanároknak és a szülőknek azért, hogy szép eredmények születtek az év során a különböző tanulmányi versenyeken, valamint kihangsúlyozta, ezek a gyerekek már letettek valamit az asztalra, ami ennyi idősen nagy dolognak számít.

Az ünnepségen a diákok, valamint az őket felkészítő tanárok is kitünetést kaptak, melyeket Nemény András és Putz Attila adott át.

ELTE Bolyai János Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium

  • Andor Sára Ágnes, aki az Országos Középiskolai Tanulmányi Versenyen történelem tantárgyból elért 1. helyezést ért el.
    Felkészítő tanára: Dr. Vígh Kálmán PhD.
  • Tresztián Márk Viktor, aki az Országos Középiskolai Tanulmányi Versenyen biológia II. kategóriában elért 3. helyezéséért kapott kitüntetést.
    Felkészítő tanárai: Baranyai József és Szabó Bence Farkas
  • Szombathelyi Nagy Lajos Gimnázium

  • Kalocsai Zoltán az Ifjú Fizikusok Nemzetközi Versenyén elért 2. helyezéséért.
    Felkészítő tanára: Simonné Baranyai Zsuzsanna
  • Szombathelyi Bartók Béla Zeneiskola - Alapfokú Művészeti Iskola

  • Paksi Liza és Hajba Noémi a 12. Országos Bartók Béla Hegedű-duó Versenyen elért 2. helyezésükért
    Felkészítő tanáruk: Brandiszné Szép Emőke
  • Horváth Dóra és Weiglein Ágnes Kata a 12. Országos Bartók Béla Hegedű-duó Versenyen elért 3. helyezésükért
    A tanulók felkészítő tanára: Radványiné Novák Judit
  • a XI. Országos Czidra László Furulyaversenyen elért 1. helyezéséért Péhm Gellért, 3. helyezéséért Bende Johanna Mira
    Felkészítő tanárok: Németh Kornél, Bende Gabriella és Mészárosné Lengyel Szabina
  • Szombathelyi Művészeti Szakgimnázum és Technikum

  • Szabó Natália a IV. Országos Festészetversenyen elért 3. helyezéséért
    Felkészítő tanárai: Kiss Ágnes Katinka és Szántó István
  • a 24. Országos Mintázásversenyen elért 2. helyezéséért Valc Fanni, 3. helyezéséért Daragó Zsófia
    Felkészítő tanáraik: Somogyi Tamás, Koller László, Veres Márton Vitéz, Sziebert-Tóth Judit és Varga Eszter
  • Tóth Domonkos a 4. Országos Dittrich Tibor Klarinétverseny 1. helyezéséért és a 16. Országos Klarinétverseny 3. helyezéséért
    Felkészítő tanára: Kerti Áron
  • Körmendy Zsombor az Országos Vándor-Révész Karvezetőversenyen elért 3. helyezéséért
    Felkészítő tanárai: Szabó Mónika és Paulik Ákos
  • Szombathelyi Zrínyi Ilona Általános Iskola

  • Kovács Kata a Kaán Károly Országos Természet- és Környezetismereti Versenyen elért 1. helyezéséért.
    Felkészítő tanára: Molnár Tamás
  • Kisalföld Agrár Szakképzési Centrum Szombathelyi Élelmiszeripari és Földmérési Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium

  • Glaser Ferenc Az Ágazati Szakmai Érettségi Vizsgatárgyak Versenyén földmérés ismeretek kategóriában elért 3. helyezéséért
    Felkészítő tanára: Szabó Tibor András
  • A Szakma Kiváló tanulója Verseny Édesipari termékgyártó szakmában szerzett 2. helyezéséért Pataki Regina Georgina, 3. helyezéséért Söjtöri Henrietta
    Felkészítő tanáruk: Szalai Zoltán
  • Az Országos Szakmai Tanulmányi Verseny Földmérő, földügyi és térinformatikai technikus szakmában elért 1. helyezéséért Kurucz Marcell, 2. helyezéséért Kapcsándy Richárd, 3. helyezéséért Fekete Dániel
    Felkészítő tanáruk: Varga Róbert
  • Kisalföld Agrár Szakképzési Centrum Herman Ottó Környezetvédelmi és Mezőgazdasági Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium

  • Tóth Krisztián az Ágazati Szakmai Érettségi Tantárgyak Versenyén Kertészeti és Parképítési ismeretekből elért 3. helyezéséért
  • Fodor Rebeka az Országos Szakmai Tanulmányi Versenyen a Parképítő és fenntartó technikus tantárgyból elért 3. helyezéséért
  • Tanulmányi eredmények díjazása
    További képekért kattintson!
    Mészáros D. Zsolt

  • A Savaria Parcum versenyen elért 2. helyezésükért Pintér Gergő és Schnitzer Tamás, 3. helyezésükért Marton Zoltán és Ruisz Artúr
  • Bokor Péter és Hutter Péter az EUROSkills Graz 2021- kertépítő versenyen elért 1. helyért, a nemzet legjobbja díjért
  • Felkészítő tanáraik: Hende Tamás, Pintér Gábor és Soós Péter

  • Jánosi Johanna a Savaria Floriadae Nemzetközi Virágkötészeti Versenyen a kézben kötött csokor és „virágszőnyeg” kategóriában elért 3. helyezéséért
  • Francsics Fruzsina az Országos Szakmai Tanulmányi versenyen a Virágkötő és virágkereskedő tárgyból elért 3. helyezéséért
  • Felkészítő tanárok: Botos Andrea, Dr. Danka Lajos, Seres Györgyi, Vinczéné Havasi Csilla

    Vas Megyei Szakképzési Centrum Gépipari és Informatikai Technikum

  • Kovács Áron Miklós az Ágazati Szakmai Érettségi Tantárgyak Versenyén gépgyártás-technológiai ismeretek tárgyból elért 1. helyezéséért
    Felkészítő tanára: Bolla József
  • Vas Megyei Szakképzési Centrum Hefele Menyhért Szakképző Iskola

  • Gruber Bence az Országos Szakmai Tanulmányi Versenyen ács szakmában elért 3. helyezéséért
    Felkészítő tanára: Kálmán Éva, Horváth János
  • Vas Megyei Szakképzési Centrum Horváth Boldizsár Közgazdasági és Informatikai Technikum

  • Az Országos Szakmai Tanulmányi Versenyen irodai titkár kategóriában elért 2. helyezéséért Fejes Laura, 3. helyezéséért Gemeiner Lili
  • Fejes Johanna Szilvia az Ágazati Szakmai Érettségi Tantárgyak Versenyén irodai ügyviteli ismeretek szakon elért 3. helyezéséért
  • Felkészítő tanárok: Nagyné Giczi Éva Mária, Koncz Ágnes, Pados-Péter Mária, Varga Tibor József, Hollósi András

  • Zsigrai Hanna az Országos Szakmai Tanulmányi Versenyen pénzügyi-számviteli ügyintéző kategóriában elért 1. helyezéséért.
    Felkészítő tanárai: Takács Tamás, Károlyiné Sebestyén Éva, Unger Józsefné, Mercs Árpád Flóriánné, Kálovics György
  • Vas Megyei Szakképzési Centrum Kereskedelmi és Vendéglátó Technikum

  • Csordás Adrienn az Ágazati Szakmai Érettségi Tantárgyak Versenyén turisztikai ismeretek kategóriában elért 3. helyezéséért
    Felkészítő tanára: Pulay Tünde
  • Vas Megyei Szakképzési Centrum Puskás Tivadar Szakképző Iskola és Kollégium

  • Az Országos Szakmai Tanulmányi Versenyen automatikai technikus kategóriában elért 2. helyezéséért Kopácsi Martin, 3. helyezéséért Erős Máté
    Felkészítő tanáraik: Hegedüs Sándor, Horváth Szabolcs, Dr. Nemes József, Tatai Tamás
  • Vas Megyei Szakképzési Centrum Savaria Technikum és Kollégium

  • Fuisz Antónia az Országos Szakmai Tanulmányi Versenyen logisztikai technikus, logisztikai és szállítmányozási szakmairány kategóriában elért 3. helyezéséért
    Felkészítő tanára: Szeidel Julianna
  • Gotthárd Roland az Ágazati Szakmai Érettségi Tantárgyak Versenyén rendészeti és közszolgálati ismeretek tantárgyból elért 1. helyezéséért, valamint az Országos Középiskolai Rendészeti Egyéni Versenyen elért 1. helyezéséért
    Felkészítő tanára: Saly Gábor
  • Varga Bendegúz az Országos Szakmai Tanulmányi Versenyen autóelektronikai műszerész kategóriában elért 2. helyezéséért.
  • Tanulmányi eredmények díjazása
    További képekért kattintson
    Mészáros D. Zsolt

  • Németh Patrik az Országos Szakmai Tanulmányi Versenyen gépjármű mechatronikai technikus kategóriában elért 3. helyezéséért.
  • Felkészítő tanáraik: Sümegi Tamás, Haklits Tamás


    Az elismeréseket többen egyéb elfoglaltságaik miatt nem tudták átvenni, az ő nevükben vagy a felkészítő tanár, vagy az intézmény igazgatója vette át.

    Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt , vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu

    Hozzászólások

    A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

    A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

    Diákoldal