„Ez tényleg nagyon durva. Mindenki ott futkározik oda-vissza az autók között, és is veszélyben éreztem magam. Sokan rálépnek itt a gázra”
- így kommentálta ma délelőtti élményeit fotósunk, miután megbíztuk azzal, hogy menjen ki a helyszínre, készítsen néhány fotót és derítse ki, megállja-e a helyét az a szerkesztőségünkhöz érkezett olvasói levél, amely így fogalmaz:
Olvasva a Szombathelyi közlekedési tervhez írt olvasói javaslatokat én is felbátorodtam. Jelen esetben nem gyalogos átkelő megszüntetésével kapcsolatosan, hanem ellenkezőleg,
gyalogos átkelő kialakítását kéne fontolóra venni. Mégpedig a Körmendi úton, az Evangélikus templom és a Savaria pláza között, mégpedig a Győrffy István utcánál.
Majd érkezik a javaslat indoklása:
A Körmendi úton, a jelzett szakaszon (az evangélikus templom és pláza között) egyetlen egy gyalogos átkelő sincs és a Győrffy István utcánál „naponta többen futkosnak át a Körmendi úton. Többek között én is.„
Mindez azért balesetveszélyes, mert a Győrffy utca pont a kanyarban csatlakozik be a Körmendi útba.
„Nem is értem, hogy ezt eddig a városvezetés, továbbiakban illetékesek miért nem oldották meg eddig?!”
– fejeződik be a levél első része, amelyet ezennel ajánlunk az önkormányzat és a közlekedési koncepciót készítők figyelmébe.
Nem tudjuk, hány javaslat érkezett eddig összesen a
közlekedési koncepcióhoz
Kiterjedt gyalogosövezetek, csillapított forgalmú utcák, tömegközlekedés – Elkészült Szombathely közlekedési koncepciója
2022.
April
21.
06:58
, de lapunk, pontosabban lapunk olvasói, már eddig is alaposan kivették részüket a konzultációban.
Ráadásként a régi téma
A levél tovább is van, igaz a folytatás másról szól.
„Szombathely szemetes, koszos város. Városvezetést ez nem zavarja? Becsukott szemmel járnak a tisztelt urak? Nem csak a kirakatot (Fő tér) kell néha felsöpörtetni, nem ártana a bokrok alól is kiszedni az oda dobott szemetet. És az sem válna a városvezetés rovására, ha a város tisztán tartása mindenhol megtörténne. Milyen dolog az, hogy a Perint patak és partja is csupa szemét végig? A városban miért nincsenek szelektív gyűjtő szigetek? Az, hogy nincs rá pénz...nem igaz! A 21. században ez már egyértelmű kéne, hogy legyen. Dühítő és szégyen a városvezetésre nézve!”
– fogalmaz olvasónk.Nem tisztünk megvédeni a városvezetést, de mindenképpen ide kívánkozik, hogy a fenti témákról lapunk többször írt az utóbbi időben.
Így például tavaszi takarításáról
