Mi legyen, vagy ne legyen Szombathely belvárosában - olvasói levél-

Prieger Szabolcs a szombati koncert leállításáról.

Kedves Csaba!

Szomorúan olvastam írásodat a szombaton történtekről, s nagyon elkeseredtem! Hisz mit is gondoljak akkor, ha egy fiatal, zenei műsorokat szerkesztő és vezető ember tendenciózusan negatív véleményét olvasom! Arról, hogy a szombathelyi nyárban este tíz után legyen záróra, arról, hogy a zene szombaton este "elviselhetetlen" volt (idézet K.Cs.), arról, hogy külhoni városokra este tíz után ráborul a csend (személyes tapasztalatok az ellenkezőjéről győztek meg).

A Fő téren élők tragikus helyzetéről pedig azt gondolom, egy városközpontban lakó rugalmasan kell, hogy alkalmazkodjék az ott zajló programokhoz (mint pl: Pécsett a Templom téren élők, Szegeden a Dóm tér mellett élők, Veszprémben a történelmi belvárosban élők). A fenti példák csak cseppek a tengerből, s mindegyik városban sokszor éjfélig vagy még azután is zajlanak hangos koncertek, s nem egy évben egyszer, hanem sokszor mindennap!

Kedves Csaba, úgy gondolom neked és nekem, meg egyáltalán nekünk szombathelyieknek közös érdekünk, hogy itt akár a belvárosban legyen zene, legyen színház, legyen kultúra, még ha néha hangos is. Én nem szeretném, ha alvó várossá válnánk és feljelentgetnénk.

És néha mikor elsétálok a belső Uránia udvar árkádjai alatt, eszembe jut egy álomkép: este tíz után Pop Art Market-koncert, s első sorban ott áll: "a postás, a rendőr, a villanyszerelő, a közös képviselő"... és te is Csaba!

Üdv:

Prieger Szabolcs
szabi_KUKAC_popartmarket_PONT_hu

Tartsd életben a helyi nyilvánosságot!

A független és szabad újságírás ezután is fontos marad! Sok dolgunk lesz a múlt feltárásával, a mindenkori hatalom ellenőrzésével és azzal, hogy továbbra is egy olyan országért dolgozzunk, ahol valódi jogait vannak és ahol a tetteknek következménye van.
A Nyugat.hu-t többféle módon támogathatod. Tedd meg!

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Vélemény