Az országgyűlési választás reggel 6 órás kezdete óta szép számmal akadt rendkívüli eseményt történt az országban, olyan, amit aztán rögzítettek a Nemzeti Választási Bizottság honlapján.
Reggel hattól délig a következő eseményeket jegyzőkönyvezték.
Budapesten egy 14. kerületi szavazóhelyén az épület nem volt megfelelő állapotban a szavazás megindításához. Világítás hiánya miatt a berendezést költöztetni kellett, ráadásul az épület üzemeltetője nem állt rendelkezésre a probléma megoldására
Kiskunfélegyházán nem sokkal a szavazóhely nyitása után egy idős választópolgár a szavazófülkében rosszul lett. Elájult és beütötte a fejét. A kiérkező mentőápoló kikísérte további ellátás céljából. Az esemény ellenére a szavazás zavartalanul folyt.
Békéscsabán a szavazatszámláló bizottság egyik tagja rosszul lett. A bizottság értesítette a mentőket, akik a helyszínre megérkeztek és elszállították az érintett személyt. A bizottság megfelelő létszámmal tud tovább működni, a szavazás jogszabályok szerint folytatódott.
A Vas megyei Bobán egy választópolgár rosszul lett a szavazóhelyiségben, mentőt kellett hívni hozzá.
A Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Fábiánházán az szavazatszámláló bizottság egyik tagja jelezte, hogy rosszul érzi magát, majd hazamentés jelezte, hogy nem tér vissza. A bizottság határozatképes maradt. A jegyzőkönyvvezető értesítette a helyi választási irodát, amely gondoskodott egy választott tag bevonásáról.
Különös jelenetek zajlottak a perui fővárosban. Limában a Külképviseleti Választási Irodában megjelent egy magyar turistacsoport, amelynek két turisztikai vezetője rendben leszavazott, ellenben 8 fő, a turistacsoport tagjai nem szerepeltek a névjegyzéken. A csoport egyik tagja nehezményezte azt a tényt, hogy visszautasításra kerültek, illetve ő volt az egyetlen, aki hajlandó volt magát a visszautasítottak jegyzékébe felvezetni. A csoport elfogadta a döntést, de értetlenségüknek adta hangot.
A Baranya megyei Vokányban egy egyik szavazó kísérője fényképfelvételt kívánt készíteni. A sajtó munkatársának mondta magát, de ezt igazolni nem tudta. ezek után kérésre a szavazóhelyiséget elhagyta. Ezt követően a szavazó szerette volna saját magát lefotózni a szavazat leadása közben, ettől a szándékától önként elállt.
A Fejér megyei Etyeken szétesett a szavazóköri bélyegző, így újat kértek a helyi választási irodától.
A Hajdú-Bihar megyei Konyáron szintén baj volt a bélyegzővel. Olyannyira, hogy a meghibásodása miatt a szavazatszámláló bizottság egy ideig felfüggesztette a szavazást.Budapesten a 13. kerületben rosszul lett a jegyzőkönyvvezető, így a választási iroda egy másik jegyzőkönyvvezetőt biztosított.
Az egyik győri szavazóhelyiségben egy választópolgár a bizottság egyik delegált tagját sértegette és fenyegette, melyet az érintett jegyzőkönyvbe rögzíteni kért. Aztán a választópolgárt a bizottság elnöke megnyugtatta, így az esemény a szavazás lebonyolítását nem veszélyeztette, azt felfüggeszteni nem kellett.
Sopronban az egyik szavazókörben a névjegyzék aláírását követően és a szavazólapok átvétele után e gy választópolgárnak a jobb keze erősen elkezdett vérezni. Elmondása alapján a kórházból jött egy kutyaharapás miatt. Ezért szavazni abban akkor nem tudott, azonban kb. 15 perc múlva visszaérkezett szavazni, mert a kórházban lekezelték. Az összevérzett helyiséget kitakarították és lefertőtlenítették – olvasható az Országos Választási iroda honlapján.
A Somogy megyei Büssüben egy szavazó és a fűtő jelezte a szavazatszámláló bizottságnak, hogy a padlás felől füstöt észlelnek és kérték, hogy értesítsék a polgármestert és a tűzoltókat. A szavazóhelyiség a bejelentést követően lezárták, a szavazáshoz szükséges dokumentumokat (névjegyzék, szavazólapok, az urnák tartalmukkal együtt) hiánytalanul és sértetlenül kimentették. A szavazóhelyiség Büssü, Jókai utca 1. (Közösségi Ház) szám alá költözött át. A lakosságot plakátok által tájékoztatták a szavazóhelyiség változásáról. A szavazás ezután újraindult.