A megyét már körbejárta a Weöres Sándor Színház karneváli hangulatú, a nevetőizmokat próbára tevő bemutatkozó műsora, és nemrég a szombathelyiek is végigkacaghatták. Jövő hétfőn az Agora Művelődési és Sportház hatalmas terébe költözik be a trükkös színpad-kulissza: negyed kilenctől délután negyed háromig, óránkénti váltásban 7-12. évfolyamos gyerekek nézhetik meg a fergeteges előadást.
Nem lehet elég korán kezdeni...
- Országosan igaz, sajnos, hogy egyre kevesebben járnak színházba – indokolja a tini-kampányt Jordán Tamás színigazgató. – Meg kell állítanunk a nézőszám csökkenését, ehhez viszont arra van szükség, hogy új potenciális színházlátogatók ismerjenek meg bennünket. És nem lehet elég korán kezdeni...
Az ötletet a tavaszi Pilinszky-délelőtt adta (az „istenkísértő vállalkozás” - Jordán Tamás szóhasználatával), amikor némi tanulás után 1300 középiskolásból álló kórus zengte az Apokrif című vers kezdősorait. Az igazgató azóta nem hisz a lehetetlenben…
Csigapad
a gyermekeknekKülön bérlet keretében (Csigapad), kifejezetten ehhez a korosztályhoz szóló darabokkal szórakoztatja ezentúl a fiatalokat a Weöres Sándor Színház. Az első nekik szóló produkció egy iskolai témájú, egyszemélyes produkció lesz: Kai Hensel Klamm háborúja című darabját adja elő Scherer Péter.
Novemberben aztán megint művészpróbáló vállalkozásba fog Jordán Tamás: ő maga mondja majd el a Szabad Ötletek Jegyzékét (József Attila) a diákoknak. Viszonylag ritkán lép fel gyerekek előtt, vallja, de általában szót ért velük. Lényeg, hogy komolyan vegyük őket. Akkor mindenben partnerek.
Legyünk barátok!
Eztán Egressy Zoltán Három koporsó című műve következik - egy már kipróbált és sikerrel játszott színdarab -, majd egy nagyon is elgondolkodtató, a cigány holokausztról mesélő bábjáték (Suttogó füzesek). Az évadot Hamvai Kornél Lüszisztraté-átdolgozása zárja.
- Hogy mit mondok majd a diákoknak, miért érdemes színházba járni? Azt hiszem, nem lesz szükség a szavakra, a Weöres Sándor Színház bemutatkozó produkciója önmagáért beszél. Illetve annyit talán hozzáteszek azért a végén, hogy: „Legyünk barátok!” Mert úgy az igazi.