Közélet rovat
3
A kormány jövőre betiltja az egyszer használatos műanyagokat, és átalakítják az elektromos autók támogatását
Nyolc pontból áll a Klíma- és természetvédelmi akcióterv, amelynek intézkedései megfelelnek a klímapolitika három elvárásának.
29
Mit tett eddig Szombathely új vezetése a klímaváltozás ellen?
Radikális változások miatt egyelőre nem kell izgulni, a Falcóval tárgyalgatnak, az autósok meg nyugodtan hátradőlhetnek, és bátran kipöffenthetnek egy méretesebb koromfelhőt a dízelből.
4
Átírják a törvényt az új győri polgármester kedvéért
Eddig nem lehettek polgármesterek az egészségügyi dolgozók. Győr új polgármestere azonban a helyi kórház osztályvezető főorvosa.
48
Már biztos: Koczka Tibor veszi át Molnár Miklós helyét a szombathelyi közgyűlésben
Az előző ciklusban mindketten alpolgármesterek voltak.
18
Azonnali hatállyal menesztik a szombathelyi Médiaközpont igazgatóját és büntetőfeljelentést is tesznek
Lezárult a gyanús bankkártya-használat miatt indított belső vizsgálat.
17
Vas megye kiemelkedő értékének minősítette a megyei közgyűlés a kormánypárti napilapot
A Vas Népe így a szentgotthárdi templom, a Nádasdy-vár, a Jeli-arborétum, a toronyi kenyér társaságába került.
65
Török Gábor: A Fidesz most megpróbál zöldebbnek látszani még a zöldeknél is, hogy ezt a témát ne tudja kisajátítani az ellenzék
A politológussal Orbán Viktor vasárnapi évértékelőjéről beszélgettünk.
19
Ilyen szép lett az Epcos volt szombathelyi telephelyére épített cserkészház, vívóterem és asztalitenisz csarnok
Bár kissé még kihalt, hamarosan megtelik élettel.
17
„Lebegjünk, mint a pillangó” – Orbán Viktor évértékelős kulcsmondatai
Csúsztatások, csenések és képtelenségek.
13
Kilencmillió euróért vesz szlovén wellnesskomplexumot a magyar állam
És futball akadémiát álmodik mellé.
3
Egyedülálló rendszerrel akarja Szombathelyre csábítani a háziorvosokat a városvezetés
74 millió forintba kerül a program, ami akár modellértékű is lehet.
8
Ungár szerint sokan meghalnak azelőtt, hogy idősügyi ellátásba kerülnének
Sajtótájékoztatón beszélt ma erről.
18
Felbontja a szombathelyi orvosi ügyelet működtetésről szóló szerződést a Mentőszolgálat, hiába kaptak több pénzt
Szeptember végére kell új megoldást kidolgoznia az önkormányzatnak.
12
Politikusok nem tudnak független sajtót létrehozni
Nem is ez a dolguk, és igényük sem nagyon lehet rá. A Mérce érdekes cikkéből szemezgetünk.
14
Most már teljesen biztos: nem lesz átmenő forgalom az oladi lakótelep házai között
A Rendezési Terv küszöbön álló módosításakor végleg törlik a tervet.
11
Az átláthatóság jegyében bemutatták az idei szombathelyi költségvetés tervezetét
2020-ban az egészségügy, a szociális ágazat és az oktatás lesz a nyertes, de 2,2 milliárd forintot szánnak az utak, járdák felújítására is.
37
Havi félmillióért ad szakmai tanácsokat a szombathelyi Médiaközpontnak Ungár Péter lapjának főszerkesztője
Farkas Balázstól megkérdeztük, valójában mit is dolgozik.